Haberler

28 Ekim Pazartesi okullar tatil mi ?

28 EKİM PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

Cumhuriyet bayramı için araştırmalar özellikle öğrenciler ve çalışanlar tarafından günlerdir araştırılıyor. 28 Ekim Pazartesi okullar tatil mi sorusu vatandaşlar tarafından cevap arıyor. Ülkemiz adına oldukça önemli olan bu tarih M. Kemal Atatürk’ün tanımıyla en büyük bayram olarak nitelendiriliyor. Okullarda ve çeşitli yerlerde törenler düzenlenerek tam 96 yıldır coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Peki, Bu sene 28 Ekim Pazartesi ve 29 Ekim‘de okullar tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili kaç gün?

28 EKİM PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ? CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre; 1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye’nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlayacak ve 29 Ekim günü devam edecek.

Bu sene 29 Ekim Salı gününe geliyor. Yani Pazartesi günü yarım gün ve Salı günü resmi tatil olacak. 29 Ekim‘de ders işlenmez ve resmi olarak okullar tatil sayılır, ancak okullarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için çeşitli etkinlikler yapılır ve öğrencilerin katılımı beklenir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı