DünyaHaberler

Akademik Çeviri Hizmetlerine Yakından Bakış

Akademik çeviri ihtiyaçlarınızda güvenilir ve kaliteli çeviri gerçekleştiren bir firma bulmak zor olabiliyor. Özellikle çeviri yaptıracağımız dili bilmediğimiz düşünüldüğünde, yazımızı teslim ettiğimiz firmanın bize ne verdiği hakkında fikir sahibi olamayabiliyoruz. Bu yüzden ihtiyaç duyduğumuz şey akademik çeviri hizmetleri ise olabildiğince paranoyak davranmalı, kesin ve güvenilir iş gerçekleştiren firmalara yönelmeliyiz.

Akademik Çeviri Nedir?

Akademik çeviri lise, üniversite düzeylerinde ön lisans, lisans, yüksek lisans, master, doktora gibi bölümler kapsamında hazırlanan makalelerin başka dillere çevrilmesidir. Akademik çeviri hizmetini bir hukuk öğrencisinin kullanabileceği gibi, hazırlık seviyesinde öğrenci de eğer ihtiyacı varsa kullanabilir.

Akademik çevirinin hayatın her alanında kullanıldığını görebilirsiniz. Eğer yeminli, noter onaylı tercüme ihtiyacı duyuyorsanız içiniz rahat bir şekilde yardım alabileceğiniz RDS Tercüme size bu hizmeti veriyor. rdstercume.com üzerinden ulaşabileceğiniz levent tercüme şirket binası İstanbul / Şişli, Levent’te yer almaktadır. RDS Tercüme’den ihtiyacınız olan her türlü akademik çeviri hizmetini alabilirsiniz.

RDS Tercümenin Sunduğu Diğer Hizmetler

Sizin belirleyeceğiniz, her alanda akademik çeviri alabileceğiniz RDS Tercüme aynı zamanda simultane tercüme de yapıyor. Simultane kelime anlamıyla ‘eş zamanlı’ anlamına gelmektedir. Adından anlaşılabileceği üzere simultane tercüme de eş zamanlı yapılan tercümeye verilen isimdir. Yani sözlü olarak çeviriye ihtiyaç duymanız halinde de RDS Tercüme’den yardım alabilirsiniz. Sözlü çevirileriniz için de desteği profesyonel bir tercümandan alacağınıza şüpheniz olmasın.

Sitenin sunduğu bütün hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

  • Sözlü Tercüme
  • Yazılı Tercüme
  • Yeminli / Noter Onaylı Tercüme
  • Yerelleştirme
  • Tercüme Editörlüğü

Alabileceğiniz hizmetler bunlarla sınırlı olup, ihtiyacınız olan her türlü yardımı iletişim bölümünden edineceğiniz iletişim numaraları ve adreslerinden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda RDS Tercümeyi sosyal medya hesaplarından da takip edebilir, son çalışmaları hakkında izlenime sahip olabilirsiniz.

Yeminli / Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Noterde yapılan ve yemin zaptı tutulan tercümanlar tarafından gerçekleştirilen noter tasdik işlemine yeminli, noter onaylı tercüme denir. Yapılan bu yeminli ve noter onaylı tercümede tercümanın imzası ve kaşesi bulunması zorunludur. Daha sonra elde ettiğiniz yeminli tercüme belgesinin, noter yeminli tercümesi olabilmesi için tercüme yaptırdığınız büronun anlaşması bulunan noterlerde yapılması zorunludur.

Neden Yeminli / Noter Onaylı Tercümeye İhtiyaç Duyulur?

Noter onaylı ve yeminli tercüme genelde resmi evraklar için yapılır ve ihtiyaç duyulur. Örneğin konsolosluk, mahkeme veya diğer devlet makamlarının çeviri dokümanlarının da resmi niteliğe sahip olabilmesi adına yeminli ve noter onaylı olarak tercüme yapılmalıdır. Ancak noter onayı her zaman gerekli değildir. Bazı kurumlar yeminli tercümeyi kabul edip bazıları etmeyebilir, yalnızca bu durumda noter onayı devreye girer ve önem arz eder.

Noter onaylı tercüme, yeminli tercümeye nazaran daha pahalı olabildiği için noter onaylı tercümeye gerçekten ihtiyacınız olduğuna emin olduğunuzda tercih etmeniz size yarar sağlayacaktır. Noter onayı Tercüme Firmasının verdiği hizmetten ayrı bir işlem olup, ayrı bir ücretlemeye, sizin tarafınızdan direkt olarak notere verilen bir ücretlemeye sahiptir. Noter ücreti dosya içerisindeki sayfa başına ve harf yoğunluğunu baz alacak şekilde değişmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı