Gizlilik Politakası

Sitede yer alan tüm içeriğin hakları saklıdır. 2019 © Bilgikolik.net Sitenin sahibinden habersiz hiç bir içerik kullanılamaz. Bilgikolik, oyunlar, teknoloji ve benzeri konular üzerine haber, video, paylaşarak oyunculara güncel bilgi vermeyi ve tanıtım yapmayı hedef almıştır.

Bilgikolik.net tarafından hazırlanan tüm yazılı, görsel, video vb. içeriklerin hakları Bilgikolik ait olup, kullanıcılar izinsiz olarak Bilgikolik.net tarafınca hazırlanan bu içerikleri kopyalayamaz ve/veya kullanamaz. Bilgikolik kopyalama yasağı tarafımızca uygun görülmüş paylaşım hakkı ve izni verilmiş mecraları kapsamamaktadır. Bilgikolik dilediği zaman bu yazılı, görsel, video vb. içerikleri değiştirme, kaldırma, düzeltme, ekleme ya da çıkarma yapma hakkına sahiptir. Web Sitesi tarafından hazırlanan içeriklerde kullanabilecek herhangi bir içeriğin telif hakkı kapsamına girmesi durumunda, Bilgikolik içerik hakkında gerekli düzenlemeyi 72 saat içerisinde yapmakla sorumludur. Kullanıcı, Web Sitesine giriş yaptığı andan itibaren belirli servis, arayüz vb. işlevlere erişim ve kullanım hakkı kazanmaktadır.

Gizlilik kapsamında olan bilgiler aşağıda belirtilen yasal durumlar ve yasal prosedürler çerçevesinde 3. şahıslara açılabilir.

1- Yasal mercilerden bu yönde yazılı bir talep oluşması halinde

2- Site mülkiyet haklarını korumak ve savunmak amacıyla

3- Kullanım şartlarında kabul ettiğiniz kurallar çerçevesinde

Yukarıda üç madde halinde yer alan bu yükümlülükler ve talepler içerisinde paylaşılacak kullanıcı bilgileri dolayısıyla, kullanıcı Bilgikolik Gizlilik Bildirimi ile belirtilen gizlilik kurallarının dışına çıkıldığı iddiası ile Web Sitesi’nden maddi ya da manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını, Web Site’sinin tazmin yükümlülüğü olmadığını kabul eder. Bilgikolik.net, kendisine ait alan adı içerisinde benimsemiş olduğu iş politikalarına uygun olarak yerleştireceği Banner ve yönlendirme uygulamaları ile kullanıcıları başka bir siteye yönlendirebilme hakkını saklı tutar. Kullanıcı Bilgikolik içeriklere giriş yaparak erişim sağladığı internet sitesinde karşılaşacağı içerik ve gizlilik politikalarında Bilgikolik.net’in herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı soyadı, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik kişisel bilgiler olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır.

Bilgikolik kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

Bilgikolik, kişisel bilgilerin ve Bilgikolik.net kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. Bilgikolik bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, Bilgikolik tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Bilgikolik’in bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bilgikolik, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve Grup Şirketleri ile iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi Bilgikolik tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

Bilgikolik, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Bilgikolik internet sitesini veya uygulamasını ziyaret eden her kullanıcı, Bilgikolik gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

Başa dön tuşu
Kapalı