HaberlerOyun

PUBG, Kota Dostu Erangel Haritasının Yeni Güncellemesini Yayınlandı

Son zamanlarda en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olan PUBG bugün karşınıza yep yeni bir güncelleme ile geldi. Yeni gelen güncellemeye göre Erengel haritasında yep yeni değişiklikler geliyor ve oyunun 4. Sezonu açılıyor.

Survival oyunları ülkemizde oldukça popüler hale gelmeye başlamıştı. Bu oyunların başındada hepimizin bildiği gibi PUBG geliyor. Erengel haritasında alışmıştık fakat oyunun üreticileri Erengele yeni bir soluk getirmeye başladı.

Valve’ın oyun platformu olan Steam’in 2018 yılında PUBG için “Yılın Oyunu” ödülünü verdiği bu oyun şimdide yeni silahlar, kıyafetler ve bir çok Premium ürünleriyle birlikte 4. Sezonuna geçiş yapıyor.

İŞTE ERENGEL HARİTASININ YENİ GÜNCELLEMESİ

  • Erangel haritası ciddi anlamda yenilendi. Haritanın yeryüzü dokularında değişiklikler yapıldı ve kimi zaman büyük çapta çatışmaların yaşadığı önemli merkezler yeniden tasarlandı. Bu kapsamda Prison, Mansion, Mylta Power ve Sosnovka Military Base neredeyse tamamen yenilendi. Bu yenilikler, oyuna yeni bir hava katacağa benziyor.
  • Erangel haritasına yapılan değişiklikler sadece bunlarla sınırlı değil. Haritanın bazı bölgelerine az sayıda bina ve yeni yapılar eklendi. Bundan sonra haritanın bazı bölgelerinde siper noktaları ve terk edilmiş tanklar bulunacak ve kıyıların bazı bölgelerinde bariyerlerle karşılaşacağız.
  • Erangel haritası haricinde PUBG’ye getirilen bir diğer önemli yenilik ise silah dengeleri. Oyuncular bundan sonra haritaların hemen her yerinde dengeli silahlar bulabilecekler. Ayrıca silahların etkilerinde de bazı değişiklikler yapıldı. Buna göre artık daha güçlü bir Kar98 kullanabileceğiz. Ancak etkisi azaltılan silahlar da bulunuyor. Bu konuda neredeyse tüm silahların gücünün azaldığını ancak bu güç azaltmasından en çok etkilenen silahın M24 olduğunu söylemek mümkün görünüyor. M24’ün daha önce 79 olan hasarı, artık 75’e düşülmüş durumda.
  • Silahlara benzer bir güç durumu oyunda bulunan araçlar için de geçerli. Araçların mevcut maksimum hızları artırıldı ancak bu bağlamda motosikletlerin benzin tüketimi de artırıldı.
  • Oyuna her sezonda olduğu gibi yeni kostümler ve silah ve kaplamaları eklendi. Bu eklentiler, görevlerin tamamlanmasıyla birlikte elde ediliyor ve bazı özellikler sadece “premium” üyeler tarafından kazanılabiliyor.
  • Tüm bu yeniliklerin yanı sıra oyunla ilgili performans iyileştirmeleri de yapıldı. Bundan sonra harita yüklemeleri çok daha hızlı bir şekilde olacak ve bu sayede oyun başladığı sırada yaşanan FPS düşüşlerinin önüne geçilecek.
  • Oyunda bilinen bazı hatalar, bu güncelleme ile giderilmiş durumda. 
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı