DünyaHaberlerTeknoloji

Son Dakika: Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

CHP Milletvekili olarak tanıdığımız Özgür Karabat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre “Netflix RTÜK’ün sansüründen dolayı Türkiye’den çekiliyor” demişti.

Peki gerçekten RTÜK’ün son getirdiği sansürlerden dolayı Netflix Türkiye’den Çekiliyor mu?

RTÜK’ün son yayınladığı yönetmeliğin ardından birçok kişi BluTV, Puhutv ve Netflix gibi platformlarda üyeliğini sonlandırma kararına gitmeye karar verdi. Sosyal medyada “Netflix Türkiye’den çekiliyor” sorusunu sormaya başlandı ve büyük bir ses getirdi.

Genel olarak Sansür uygulamasına gitmeyen ve çokça tercih edilen Netflix’te yeni bir düzenlemeyle Türkiye’de şirket kurması ve yayın lisansı alması gibi birçok yeniliğe gitmesi gerekiyordu.

Netflix gibi platformlarına aboneliklerin devam edip etmeyeceği ise soru işaretlerini uyandırdı. Netflix’in Türkiye’den çekileceğine ilişkin Bilgikolik takipçilerinin fikirlerine ulaşmak için aşağıdaki anketi lütfen seçin.

[Total_Soft_Poll id = “2”]

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Biz RTÜK olarak… Netflix, BluTV, Turkcell Plus gibi platformların tepe yöneticileriyle sağlam bir iletişim içindeyiz. Bu platformların yöneticileri, lisanslama için gerekenleri yapmaya hazırlar” ifadelerine yer verdi.

NETFLİX TÜRKİYEDEN AYRILACAK MI SORUSUNA DAHA TAM OLARAK BİR YANIT GELMEDİ FAKAT YENİ BİR GELİŞME OLDUĞUNDA BURADA DUYURACAĞIZ…

#Netfliximedokunma

Önemli bilgilendirme: bilgikokik.net ekibi olarak sayın milletvekilinin Netflix hakkındaki iddiasıyla ilgilendiğimizi, diğer söylemlerinin kendisini ve siyasi partileri ilgilendirdiğini belirtmek isteriz. Bilgikolik

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı