Film ve Dizi

Anime Sevmeyenler İçin 3 Harika Anime Serisi

Birçok insan anime sever… bu makale onlar için değil. Hayır, özellikle hayatınızdaki bir tür olarak anime ile hiçbir ilgisi olmadığını iddia eden insanlar içindir. Ama gerçek şu ki, anime gerçekten bir tür değil: Bu, birçok tür ve belirli stillerle dolu tüm bir ortam.

Psiko-Pass

Psycho-Pass , Sibyl Sistemi olarak bilinen bir programın ülkenin yargı sistemi olarak işlev gördüğü, tüm vatandaşların zihinsel durumunu düzenli olarak taradığı ve bir suç işleme olasılığını nicel olarak ölçtüğü distopik bir gelecekteki Japonya’da gerçekleşir. Birisinin “Suç Katsayısı”, sistemin kabul edilen değerinin üzerinde çekim yaparsa, Kamu Güvenliği Bürosu Suç Soruşturma Dairesi üyeleri tarafından tutuklamaya veya imha edilmeye açık gizli bir suçlu olarak (bir şey yapsalar da yapmasalar da) markalanırlar.

Dizi, çaylak CID Müfettişi Akane Tsunemori ve uygulayıcısını (kendileri gizli bir suçlu olan bir araştırmacı) takip ediyor Shinya Kogami, suçlu ruhlara daldıkça ve hizmet ettikleri kırık adalet sistemini yönlendiren gizli güçleri ortaya çıkarıyor. Ayrıca, birçok seri katil var.

Black Lagoon

 

Bir iş gezisinde, Japon bir ofis çalışanı olan Rokuro Okajima, Lagoon Trading Company için çalışan hiper-agresif, çift tabanca toting paralı asker ve modern korsan Revy adlı bir kadın tarafından kaçırıldı. İşvereni onu kestiği ve adam kaçıranların yanı sıra peşinden de isabetli bir ekip gönderdiğinde, Rock sadakatlerinin değiştiğini fark eder ve kısa bir süre sonra, keyifsiz Tayland liman kenti Roanapur’da bulunan Lagoon Company’nin tam teşekküllü bir üyesi olur.

 

Beastars

Evet, Beastars , Netflix’te kaydırırken tespit edebileceğiniz o azgın tüylü anime, ama aynı zamanda çok daha fazlası.  Beastars ,  etobur ve otobur hayvanların uyum içinde birlikte yaşadığı bir toplum inşa etmişlerdir. Ancak, prestijli Cherryton Akademisi’ndeki bir etobur, bir öğrenciyi (bu dünyanın en büyük tabusu) yuttuğunda, etoburlar ve otoburlar arasındaki gerginlikler artmaya başlar.

Legoshi gri bir kurt ve itaatkâr kişiliği onu bir et yiyen olarak beklediği beklentilerle çelişen ölen otoburun bir arkadaşıdır. Kısa bir süre sonra, gizli içgüdülerin ani bir tezahüründe neredeyse öldürdüğü Haru adında küçük bir beyaz tavşana düştüğünde kendi doğasının içerebileceği şeylerden dehşete düşer. O ve Haru birbirlerini tanıdıkça Legoshi’nin dünyası belirsizliğe atılır. Haru’ya karşı duyduğu hisler romantik mi yoksa çok daha karnaval ve vahşi mi? Bunun ötesinde etoburlar ve otoburlar arasındaki aşk yaşayabilir mi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Benim icin ciddi ciddi animenin hala bir cekiciligi yok ama elinize saglik guzel bir bilgilendirme olmus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı