HaberlerTeknoloji

Cupra, Elektrikli Konsept Arabasını 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Gösterime Sunacak

SEAT’ın performansa dayalı markası Cupra, Eylül ayında yapılacak olan 2019 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli araba konseptini gösterime sunacak.

Volkswagen Group’un bir parçası olan SEAT, bir süre önce arabaların performansına dayalı Cupra’yı ayrı bir marka haline dönüştürdü. SEAT bünyesinde çalışacak olan Cupra’nın performanslı arabalarından bazıları yolların tozunu attırırken, geçen günlerde yayınlanan kısa bir video ile Cupra, yeni bir modelinden ufak görüntüler vererek bekleyenleri heyecanlandırmıştı. 

Cupra’nın paylaştığı videoda arabanın yalnızca ön yüzü karanlık bir ortamda belirdiğinden, çoğu kişinin aklında yeni bir Leon Cupra modeli canlanmıştı. Daha sonra arabanın arka tarafından paylaşılan bir fotoğraf ile arabanın coupe benzeri yüksek performanslı bir SUV olacağı önceden belli olmuştu. Cupra’nın söylediğine dayanarak bu yeni konsept, markanın geleceği ile ilgili vizyonunu temsil ediyor. 

Cupra’nın yeni otomobili, Volkswagen ailesinin elektrikli araçlarında kullanılmak için üretilmiş MEB modüler platformunu kullanacak. Volkswagen, bu platform ile birlikte 2022 yılına kadar 27 tane elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor. Bunların ilki olan Volkswagen ID 3, Cupra’nın yeni aracı ile birlikte Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı