Yaşam

İnsan beyninin yüzde kaçını kullanır ?

Merhabalar sayın blog takipçilerimiz bugün sizlerle insanın beyni hakkında biraz sohbet etmek istedim, umarım bu konu sizi sıkmaz ama gerçekten insan beyni bir insan vücudundaki en en en önemli organ derim ve kesinlikle yanılmam o kadar eminim bu konudan.

İnsan beyninin yüzde kaçını kullanır diye bayağı araştırmalar yapılmış farklı farklı şeyler yazılmış çizilmiş bende kendimce bir kaç şey yazmak istedim, insan beynini çok yormamalı çünkü beyninin yüzde kaçını kullanırsa kullansın ister %10, ister %1 farketmez beyni yorarasanız ilerleyen zamanlarda tökezleyeceğinizden emin olabilirsiniz.


Şu an dünyanın önemli bir sorunu olan alzheimer hastalığı var, bu hastalığın en büyük sebebi sigara ve strestir, aslında stresin diğer bir adı beyni yormaktır hani bazen çevremizde insanları görüyoruz çok rahatlar onlara içimizden kızıyor sitem ediyoruz aslında onlar gibi yaşamak bazen daha doğru diyorum çünkü dünya savaşı çıksa adamların umrunda olmayacak.
İnsan beyni en hassas organımızdır en ufak bir damarın tıkanıklığında felç olabiliriz, en ufak bir darbede yaşamımızı yitirebiliriz yüce Allah(c.c) insanı öyle bir yaratmışki beyni kaya kadar sert bir cismin( kafa tasının ) içine koymuş sırf bu konuyu bile düşünerek binlerce kez şükretmemiz mümkündür.

İnsan beyninin yüzde kaçını kullanır evet bu soru bana göre göreceli bir soru insandaki kapasiteyi bağlıdır kimi insan vardır çok zekidir ama hiç bir şeyi düşünmez takmaz umursamaz bana kalırsa bu insan beyninin yüzde %1′ini kullanmıyordur, kimi insan vardır ki kapasitesi kötü durumdadır fakat sürekli kapasitesini zorlar bu insan ise bence iyi bir şekilde kullanıyor.
Tabiki yazdıklarımın bilimsel bir açıklaması yoktur bunlar sadece benim kişisel görüşüm benim mandalitem.


Ama insan beynini araştırırsanız çok farklı konular içinde bulabilirsiniz kendinizi beyini çözmek bir bilim insanı için çok zor konulardan biri olmalıdır. Zaten beynimizin tamamını kullansak şu an hayal edeyemeyeceğimiz şeyleri yaparız emin olun, Keşke Türkiyedeki tüm insanlar 5 yıllığına beyninin %80′ini kullansa ama sırf iyilik için Türkiyeyi kalkındırmak için yani sırf faydalı işler için kullansa…
Şimdilik sizlerle sohbetimizi burada kesiyorum kendinize iyi bakmanız dileği ile iyi günler…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı