Haberler

KYK burs başvurusu ne zaman? KYK burs başvurusu 2019

KYK burs başvurusu 2019 ne zaman başlıyor? KYK kredi ve burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs ve kredi başvurularında geri sayım devam ediyor. Bu yıl yeni liseden mezun olan ve yüksek öğretim programına kayıt yaptıran yüz binlerce öğrenci, üniversite kayıtlarını tamamlamasından sonra gözünü Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan kredi ve burslara çevirdi. Her yıl kyk tarafından binlerce öğrenciye geri ödemesiz ve geri ödemeli maddi destek olmaya devam ediyor. 2019-2020 KYK kredi ve burs başvuruları başladı mı? sorusunu başa getiriyor. Adayların maddi destekten yararlanma koşulları haberimizde.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

İşlemler e-Devlet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir.

 

E-DEVLET GİRİŞ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak.

Bu doğrultuda, kredi ve burs başvurusu işlemlerinin Ekim ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı