HaberlerYaşam

Memur emeklilerine Ocak’ta yüzde kaç Zam yapılacak?

Yeni yıla kısa bir süre kala milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren emekli zamı ile ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. ‘Ocak zammı ne kadar olacak’ sorusunun cevabı araştırılırken enflasyon tahminleri de zam oranlarına ilişkin ipuçları veriyor. Merkez Bankası’nın da ikinci yarı için tahmini enflasyon oranını açıklaması ile tahmini rakamlar belli olmaya başladı. Peki emekli Ocak ayı zammı ne kadar olacak? İşte ayrıntılar…

Memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 4,31’e ulaşırken, en düşük maaşta 2 bin 631 liralık seviye göründü. Kasım ve Aralık enflasyonuna göre zam oranı artabilecek.

Ocak zammı için sadece SSK ve Bağ- Kur emeklileri değil, memur emeklilerinin gözü de enflasyon verilerinde. Maaşlara Ocak’ta yüzde 4’lük zamma ilaveten, 2019’un ikinci yarısında enflasyon yüzde 5’i aşarsa fark da yansıtılacağı için memur emeklileri verileri yakından izliyor.

OCAK ZAMMI YÜZDE 4,31’E ULAŞTI

Temmuz-Ekim enflasyonu yüzde 5,31 çıkmasıyla memur emeklilerine yüzde 0,31 fark oluştu. Böylece Ocak zammı yüzde 4,31’e ulaştı. Kasım ve Aralık enflasyonuna göre fark yani emeklilerin zam oranı artacak ya da azalacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı