HaberlerTeknoloji

Messenger Kids’de Çocuklar Yabancılarla Grup Mesajlaşmalarına Dahil Oldu

Facebook, çocuklara yönelik mesajlaşma uygulaması Messenger Kids’i 2017 yılında hizmete sokmuştu. Facebook, çocukların aileleri kontrolünde kullanabildiği uygulama Messenger Kids’de oluşan bir hata nedeniyle çocukların yabancılarla grup mesajlaşmalarına katıldığını dile getirdi.

Facebook, Messenger Kids uygulamasının bir hata nedeniyle çocukların aileleri tarafından kabul görmeyen kişilerle grup mesajlaşmalarına girmesine izin verdiğini doğruladı. Önde gelen sosyal medya platformu, grup mesajlarını kapattığını ve binlerce ailenin çocuklarının yanlışlıkla yabancılarla bağlantı kurduğunu dile getirdi.

Facebook“Son günlerde birden fazla Facebook Messenger Kids üyelerinin ailelerine, teknik bir hata nedeniyle kullanıcıların içinde yabancıların bulunduğu grup mesajlaşmalarına dahil olduğunu bildirdik.” dedi ve ekledi: “Etkilenen mesajlaşmaları kapattık ve ebeveynlere Messenger Kids ve çevrimiçi güvenlik konusunda da ek kaynaklar sağladık.”

Facebook kurallarına göre, hesap oluşturmak için kullanıcıların en az 13 yaşında olması gereklidir. 2017 Aralık ayında Facebook, 6 ile 12 yaş arasındaki çocukların aileleri kontrolü altında başka insanlarla bağlantı kurmasına izin vermek için tasarlanmış Messenger uygulamasının bir diğer versiyonunu sunmuştu. Sosyal medya devi olan Facebook, uygulamayı güvenli bir ortam olarak yarattığını dile getirdi çünkü birçok çocuk güvenceye alınmadan çevrimiçiydi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı