HaberlerYaşam

Uyku Problemine Son Uyumadan Önce Duş Alın!

Eğer uyku problemi yaşıyorsanız bu yazımız tam size göre.

Yapılan araştırmamalara göre uyumadan yarım saat önce alınacak duşun uykuya geçme süresini kısalttığını iddia etti.

İyi bir gün geçirmenin başında iyi bir uyku geçirmek geliyor. Fakat bir çoğumuz gün içerisinde uykusuzluk hissi yaşayabiliyor veya sürekli bir uyku modunda olabiliyor. Bu konuyla ilgili çalışmalar yapan Teksas üniversitesi kaliteli uyku kaliteli insan profili çizmek için bu konuyu ele aldı.

Teksas Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalara göre düzenli bir uyku saatiniz için her gün aynı saatte uyumanız tavsiye ediliyor. Uyku Probleminiz oluğu için böyle bir ihtimal tamamen ortadan kalkıyor. Fakat Üniversite yetkililerinin yapmış olduğu çalışmalarda uyku problemi olan bireylerin uyumak istediği saatten önce sıcak suyla duş almalarını ve uyku moduna geçmelerini ön görüyor.

Teksas Üniversitesi tarafından toplamda 5.235 araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmalar detaylıca kontrol edildi. Yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen verileri uyku kalitesini hem arttırmak hem de uyku probleminden kurtulmak için uyumadan yarım saat önce 40 derece su ile duş almalarını ön görüyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda yukarıdakileri uygulayan bireylerin normal uyku satinden 10 dakika önce uykuya daldığını ve sabah uyandıklarında daha dinç olarak kalktıklarını ortaya koydu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Allaha şükür Uyku problemi sorunum yok 5 bardak çay, kahve içsem yinede sağlıkla anında uyurum. Faydalı bilgi için teşekkür ederim inşallah uyku problemi çözümleri adlı makaleniz insanlara yararlı gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı