Teknoloji

Whatsapp Web Nedir ? Ve Nasıl Kullanılır ?

İnsanlar telefonlarını seviyor ve  WhatsApp’ı benimsiyor, ancak birçok kişi WhatsApp Web’i çoğunlukla bilgisayar başında çok vakit geçiren kişiler kullanmakta. WhatsApp Web, WhatsApp’ı iPad, dizüstü bilgisayarlar, PC’ler, Android tabletler ve diğer cihazlarda kullanmanızı sağlayan web tabanlı bir uygulamadır. WhatsApp Web uygulamasını bu cihazlardan herhangi birinde kolayca kurabilirsiniz. WhatsApp Web, bilgisayarınızın web tarayıcısı aracılığıyla WhatsApp’ı kullanmanızı sağlar ve temel olarak telefonunuzdaki Whatsapp uygulaması ile bir ayna vazifesini göstermesini amaçlamaktadır.

Hatırlamak gerekirse, WhatsApp Web ilk olarak yaklaşık beş yıl önce tanıtıldı . Bununla birlikte, WhatsApp Web, mükemmel bir şekilde kullanılabilir olmasını sağlayan bir dizi temel özelliği kapsamaktadır.

WhatsApp Web: Nasıl kullanılır

Yukarıda belirttiğimiz gibi, WhatsApp Web cep telefonlarında bulunan WhatsApp’ın bir aynasıdır. WhatsApp Web’i kullanmaya başlamak için şu adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızda istediğiniz tarayıcıyı açın ve www.web.whatsapp.com adresini ziyaret edin ve enter tuşuna basın .
 2. Şimdi ekranda beliren QR kodunu taramanız istenecektir. Android akıllı telefonunuz varsa, WhatsApp’ı açın > dikey üç nokta simgesine dokunun ve WhatsApp Web’i seçin . Benzer şekilde, bir iPhone’unuz varsa, WhatsApp’ı açın > Ayarlar’a dokunun > ardından WhatsApp Web’e dokunun .
 3. Şimdi, bilgisayar ekranınızda bulunan QR kodunu tarayın. İşte bu, WhatsApp Web artık bilgisayar sisteminizde aktif olacak. Sohbet dizilerini açarak kişilerinizle sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, yeni sohbet simgesine tıklayarak yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.
 4. WhatsApp Web’in çalışması için, WhatsApp hesabınızın aktif olduğu telefonunuzun aktif bir internet bağlantısına sahip olmasının gerektiğini unutmayın.

WhatsApp Web uygulaması: QR kodu ile nasıl indirilir ve kullanılır

WhatsApp’ı web tarayıcınıza gitmek ve tarayıcıyı her kapatışınızda WhatsApp Web’i yüklemek yerine masaüstünüz için bir uygulama olarak kullanmayı tercih ediyorsanız , aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızda www.whatsapp.com/download adresini ziyaret edin ve enter tuşuna basın .
 2. Mac veya Windows PC için WhatsApp’ı İndir’in altındaki yeşil renkli İndir düğmesini tıklayın . Web sitesinin bir Mac veya Windows PC kullanıp kullanmadığınızı otomatik olarak algıladığını, bu nedenle sisteminiz için belirli bir sürümü aramanıza gerek olmadığını unutmayın.
 3. Dosyanız indirildikten sonra, sisteminize yükleyin ve açın .
 4. Artık tanıdık QR kodunu göreceksiniz, tıpkı WhatsApp Web’i bir tarayıcıda açtığınızda gördüğünüz gibi karışına çıkmaktadır.
 5. WhatsApp’ı açarak telefonunuzdan QR kodunu tarayın . Android akıllı telefonunuz varsa, WhatsApp’ı açın > dikey üç nokta simgesine dokunun ve WhatsApp Web’i seçin . Benzer şekilde, bir iPhone’unuz varsa, WhatsApp’ı açın > Ayarlar’a dokunun > ardından WhatsApp Web’e dokunun .
 6. Kodu taramadan önce , QR kodunun hemen altındaki Oturumumu açık tut seçeneğini işaretlediğinizden emin olun . Bu, uygulamayı her açışınızda kodu taramanıza gerek kalmayacak şekilde yapılacaktır.
 7. Bu kadar. Artık bilgisayarınızda bir uygulama olarak çalışan WhatsApp var.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı