HaberlerTeknoloji

Youtube İle Meşhur Olmanın Yolu?

Genç neslin ve kendini genç hissedenleri çoğu ürettikleri videolarla sanal ortamlarda kendilerini göstermeye çalışıyorlar. Onların amaçladıkları ise, kısa zamanda zengin olma hayaline ulaşabilmeleridir. Videolar yoluyla bunu başarabilmenin yolu kolay gibi gözükse de; uzun bir zaman alacağı, emek ve zengin içerikli görüntüler hazırlayabilmenizden geçiyor. Sizlerin yapması gereken Youtube kanalında sayfanızı oluşturmanızı ve sonrasında da videolarınızı yüklemenizle bu işe atılabilirsiniz. İlk başlarda zorlanacaksınız, diğer kullanıcıların ürettikleri video içeriklerinden ilham almaya çalışın, yenilikçi ve sürekli videolar ile kanalınızın izlenme sayısını arttırabilirsiniz. Size bu amaca ulaşmanızda yardımcı olmak için yol göstermeye çalışalım. Aşağıda bakabilirsiniz..

Yapacağınız videolar sizden esintiler taşısın. Daha önce yapılan videolardan kopyala-yapıştır ile bir yere varamazsınız. Bu zaman kaybına da sebep verir. İnsanlar benzer içerikli videoları izlemezler ve hemen sayfanızı terk ederler. Burada belki eski kullanıcıların yayınladıkları videolardan esinlenip hazırladığınız videolar, ancak birkaç kişi tarafından seyredilir, ötesine geçemez yani zaman kaybıdır. Örneğin; Şahangiller vardır, duymuşsunuzdur, onların da Youtube da kanalı vardır. İzleyici sayıları da azımsanmayacak sayıdadır. Diğer kullanıcılardan ayrılın; emek harcayın, yaratıcı olun ve özgün videolar hazırlayın. İnsanlar bu kadar meşhur olabileceklerini tahmin edemiyorlardı ama oldular. Videolar sayesinde hayran kitleleri arttı ve tanınırlıkları katlandı.

Video içeriklerinde ilk 15 saniye içerisinde insanların ilgisini videonuz üzerine çekmeniz gerekir. 15 saniye boyunca videolarınızda kalmalarını sağlarsanız, başardınız demektir ve devamını da izleyecektir demektir. Videonuz içinde barındırdığınız içerikle, 15 saniye boyunca kullanıcının başka bir videoya geçmemesini sağlamanız gerekir. Bunu başaran video içeriği üretenler, başaralı olurlar ve sayfaların ziyaret sayısı artar ve tıklanma sayıları da görünür oranda yükselir. Yükseliş size, para olarak dönecektir.

İçerik üretenlerin düştüğü bir hata da bir video üretip oldukları yerde saymaları olmuştur. Bu tip üretenlerin hemen unutulup gidecekleri bir gerçektir. Youtube kanalınızdan düzenli gelir üretmek istiyorsanız, videolarınıza her gün bir yenisini eklemeniz ve sürekli aktif pozisyonda olmalısınız. Üretilen video sayısına göre, görünürlüğünüz ve bilinirliliğiniz artacak, sayfanızın tıklanması ve ziyaretçi sayısı artacaktır. Youtube üzerinden kazancın yolu, video içerik sayınızı her gün yenilemenizle mümkün olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı